Pravidlá - FootBallGolf Park

Prejsť na obsah
PRAVIDLÁ pre FOOTBALLGOLF
____________
ZÁKLADNÉ PRAVIDLÁ
_________________
FootBallGolf sa hrá s futbalovými loptami veľkosti 5, 1 lopta pre každého hráča. V skupine sú max 4 hráči. Počas hry sa môžu nosiť len tenisky alebo turfy. Nie sú povolené futbalové kopačky ani golfové topánky. Lopta je kopaná z odpaliska po fareway cez prekážky na jamku. Hráč, ktorý dostal loptu do jamky v najmenšom počte kopov, vyhráva. Hráč s najnižším skóre alebo kto získal najväčšií počet jamiek sa považuje za víťaza. Štartový kop môže byť vykonaný len zo zeme a hráč môže kopať s ľavou alebo pravou nohou.
Kopy môžu byť vykonané len týmito časťami nohy:
  • vnútorná strana
  • vonkajšej strane
  • špička nohy
  • valcovanie s podrážkou
  • kopanie s pätou
  • podvyhnutie lopty jedným dotykom
Každý kontakt s loptou sa počíta ako jeden kop. Nehrateľná lopta pod stromom alebo podobne - sa vyberá nie bližšie k jamke a hráč si priráta jeden trestný kop.

Upozornenie: Na ihrisku sa nebehá, nekričí ani nenadáva. Každá osoba spôsobujúca škody na ihrisku bude vyzvaná, aby okamžite opustila ihrisko bez vrátenia platby. Prosím, nechajte rýchlejšie hrajúcich hráčov predbehnúť vašú skupinu. Pieskové bunkre sa musia upraviť, buďte zdvorilí ku ostatným hráčom.
DRESKÓD
_____________
FootBallGolfový dreskód nieje taký striktný ako FootGolfový. FootBallGolfový hráči nosia oblečenie podobné golfistom ale nieje to podmienka a vo FootBallGolfe môžete prísť oblečený ako Vám vyhovuje.
Krátke nohavice alebo dlhé nohavice, polokošeľu, futbalové oblečenie. Futbalové kopačky sú zakázané! FootBallGolf môžete hrať v teniskách, ale odporúčané sú turfy!
Dreskod
Logo SKFGA
Copyright © FootBallGolf Park 2019
Návrat na obsah